Izabela Polinkiewicz
+ 48 662 072 540

Danuta Halasz
+ 48 604 206 825

Usługi księgowe Poznań - Oferta


Prowadzenie działalności gospodarczej wymaga dużego zaangażowania i reagowania na to, co dzieje się na rynku. Chcąc osiągnąć sukces trzeba zatem pracować nad przyszłością firmy przez kilkanaście godzin na dobę, a wtedy trudno znaleźć czas na prowadzenie księgowości czy efektywne zarządzanie kadrą. Najlepszym rozwiązaniem jest w związku z tym powierzenie spraw finansowo-księgowych specjalistom, którzy wezmą na siebie odpowiedzialności za rachunki publicznoprawne, oszczędzając jednocześnie bezcenny czas kierownictwa firmy. Zniknie również potrzeba pilnowania wszelkich zmian prawnych związanych z rozliczeniami czy też śledzenia prasy i literatury fachowej. Wystarczy postawić na profesjonalne usługi księgowe – Poznań daje taką możliwość.

prowadzenie ksiąg rachunkowych

opracowanie planu kont z uwzględnieniem specyfiki klienta

opracowanie polityki rachunkowości oraz instrukcji obiegu dokumentów

rejestracja dowodów księgowych w księgach rachunkowych zgodnie z zasadami rachunkowości

sporządzanie deklaracji CIT, VAT i PIT

sporządzanie bilansu, rachunku zysków i strat, przepływów pieniężnych, informacji dodatkowej oraz ewidencji zmian w kapitale

prezentacja wyników działalności dla zarządu lub rad nadzorczych

Świadczone przez nasze biuro usługi księgowe w Poznaniu to przede wszystkim prowadzenie ksiąg rachunkowych różnych podmiotów gospodarczych. Przedsiębiorstwa zobowiązuje do tego działania ustawa o rachunkowości, zgodnie z którą prowadzić księgi muszą firmy, których przychód z działalności w roku poprzedzającym przekroczył 1.200.000 euro. W takim przypadku warto powierzyć to zadanie fachowcom, którzy zadbają o to, aby finanse były uporządkowane, a wszystkie przepisy przestrzegane.
Klienci, którzy zdecydowali się na nasze usługi księgowe w Poznaniu już wiedzą, że zaufanie specjalistą to nie tylko gwarancja precyzyjnego ewidencjonowania wszystkich operacji gospodarczych, ale także należności i zobowiązań firmy wobec innych podmiotów. Współpraca z profesjonalnym biurem rachunkowym to pewność uzyskania szczegółowego obrazu stanu finansów przedsiębiorstwa, co jest absolutnie niezbędne, jeżeli chcemy w sposób efektywny zarządzać jego zasobami.

prowadzenie ksiąg przychodów i rozchodów

prowadzenie ksiąg podatkowych

prowadzenie rejestrów VAT

opracowanie polityki rachunkowości oraz instrukcji obiegu dokumentów

sporządzanie deklaracji VAT i PIT

prowadzenie innych niezbędnych ewidencji

Wszystkie osoby fizyczne prowadzące indywidualną działalność gospodarczą, ale również spółki cywilne osób fizyczny, spółki jawne oraz spółki partnerskie mogą liczyć na nasze usługi księgowe. Poznań jako zagłębie małej przedsiębiorczości stanowi doskonały przykład tego, jak prowadząc niewielką działalność, można osiągnąć sukces. Warto w takim przypadku jednak również zaufać profesjonalistom, którzy zadbają o to, by księgi przychodów i rozchodów stanowiące formę opodatkowania były prowadzone w sposób rzetelny.
Prowadzenie ksiąg rozchodów i przychodów przez biura rachunkowe to nie tylko niezawodna obsługa finansów, ale również możliwość skorzystania z bagażu doświadczeń, dzięki któremu łatwiej będzie w sposób optymalny wykorzystać swoje możliwości. Kluczowe znacznie ma również oszczędność czasu, który można wtedy poświęcić na rozwój.

kadry i płace

prowadzenie akt osobowych pracowników

prowadzenie ewidencji urlopowej i chorobowej

sporządzanie list płac we wszystkich wariantach

zgłaszanie i wyrejestrowywanie pracowników z ZUS

przygotowywanie deklarcji miesięcznych ZUS, raportów RMUA oraz podatkowych PIT

zgłaszanie zakładów pracy do PIP

sporzadzanie deklaracji PFRON

Efektywne zarządzanie kadrą pracowników oraz wydatkami na płace i premie wymaga ogromnego nakładu pracy i kosztów własnych. Mimo takiego podejścia brak doświadczenia w tym zakresie może powodować, że efekty będą niezadowalające, a straconego czasu nie uda się odzyskać. W dzisiejszych czasach przedsiębiorcy wybierają więc inną drogą, zlecając obsługę kadrowo-płacową wykwalifikowanym i doświadczonym specjalistom, którzy uwolnią ich od tych uciążliwych obowiązków.
Outsourcing obsługi kadrowo-płacowej otwiera również nowe możliwości, choćby w postaci stałych konsultacji w zakresie prawa pracy. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które nie tylko podnosi jakość zarządzania zatrudnieniem, ale również pozwala zredukować koszty własne, które mogą być zainwestowane w rozwój przedsiębiorstwa.

Usługi księgowe dodatkowe

sporządzamy deklaracje GUS, INTRASTAT i NBP

obsługujemy ewidencje środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych

szczególną wagę przywiązujemy do poufności danych

uczestniczymy w kontrolach podatkowych i skarbowych oraz PIP

zgłaszanie zakładów pracy do PIP

przygotowujemy dokumenty do badania dla Biegłych Rewidentów

pomagamy w dopełnieniu formalności przy rozpoczynaniu działalności

sporządzamy rozliczenia roczne PIT

sporządzamy wnioski o zwrot podatku vat z budowlanki VZM

wyprowadzamy zaległości w księgowaniu

Zakres wsparcia, jakie może udzielać przedsiębiorstwu profesjonalne biuro rachunkowe jest bardzo szeroki. Poczynając od ewidencji środków trwałych i wartości prawnych, poprzez uczestnictwo w kontrolach podatkowych i skarbowych, aż po porządkowania finansów w firmach, mających duże zaległości księgowe. Usługi biur księgowych to bowiem wsparcie merytoryczne, którego wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstwa potrafi być nieoceniony.
Jako biuro rachunkowe działające na rynku od lat, nauczyliśmy się indywidualnie traktować każdego klienta i potrafimy znaleźć najkorzystniejsze dla danego podmiotu gospodarczego formy opodatkowania. Wiemy, jak zoptymalizować organizację polityki rachunkowej firmy oraz pomagamy zrozumieć wszelkie niuanse świata podatków i płatności. Klient zyskuje przy tym cenny czas i unika niepotrzebnego stresu, związanego z ewentualnymi nieprawidłowościami.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.